Strzegom
St

Striegauprzedwojenna niemiecka nazwa stacji

 Strzegom - stacja oddana do użytku w roku 1856  ❋  BSFE - Breslau - Schweidnitz - Freiburger Eisenbahngesellschaft / Kolej Wrocławsko - Świdnicko - Świebodzka

 Stan aktualności zdjęć i większości opisów na stronie - rok 2007   Obiekt położony na wysokości 222 m n.p.m. 

min 248 1.jpgZabudowania stacyjne - widok ogólny z peronu 1. Budynek stacji (murowany parter, drewniane pięterko) jest bardzo zaniedbany i sprawia koszmarne wrażenie pomimo faktu że na piętrze są mieszkania prywatne. Parter jest zamknięty na głucho.
Widok na południowy wschód - wyjazdy w kierunku Jaworzyny Śląskiej (na wprost) oraz Strzegomia Miasta i Marciszowa (za stacją w prawo). Ten drugi kierunek teoretycznie służy jeszcze przewozom towarowym, ale praktycznie od kilku lat jest nieczynny.
min 248 2.jpgUjęcie w tym samym kierunku z drugiej strony tego samego peronu. Na pierwszym planie nastawnia dysponująca "St", troszkę dalej młyn (komin lekko odstaje od pionu :) i silos zbożowy.
min 248 3.jpgUjęcie odwrotne - widok na północny zachód - wyjazdy w kierunku Legnicy (na wprost) i Malczyc (za stacją w prawo). Linia do Malczyc od dawna jest zamknięta i częściowo rozebrana.
min 248 4.jpgPrzez stację od strony Jaworzyny Śląskiej powolutku przetacza się skład towarowy prowadzony przez bardzo częsty w tych okolicach spalinowóz ST 43. Stan torów i rozjazdów w obrębie stacji jest fatalny - pomimo sygnału S2 na semaforze wyjazdowym pociąg jedzie mniej więcej 20 km/godz. A może chodzi o wytrzymałośc budynku ?
min 248 5.jpgJeszcze jedno spojrzenie na całości od strony wjazdu z Jaworzyny Śląskiej. Do kompletu brakuje tylko zdjęcia zalanego od lat (na oko woda ma ponad metr głębokości) przejścia podziemnego pomiędzy peronami. Ale to postanowiłem już sobie darować...
Linki zewnętrzne
  1. Stacja Strzegom ❋  Ogólnopolska Baza Kolejowa
  2. Stacja Strzegom ❋  Koleje Dolnego Śląska
  3. Stacja Strzegom ❋  Polska-Org
  4. Stacja Strzegom ❋  Atlas Kolejowy Polski
  5. Stacja Strzegom ❋  Kolej na Dolnym Śląsku
Linki do informacji dotyczących linii Kamieniec Ząbkowicki - Jaworzyna Śląska - Legnica (czyli "dolnośląskiego" fragmentu magistrali podsudeckiej) znajdują się na stronie stacji Świdnica Miasto.

Linki do informacji i zdjęć dotyczących linii Malczyce - Strzegom - Roztoka - Marciszów znajdują się na stronie stacji Strzegom Miasto.
Lata likwidacji pasażerskiej komunikacji kolejowej na liniach wychodzących ze stacji STRZEGOM
1989 ---> MALCZYCE
1996 ---> Roztoka - Bolków - MARCISZÓW
ROZKŁAD JAZDY

Strzegom

tablica odjazdów
tablica przyjazdów

Strona główna | Okolice Wrocławia i Wałbrzycha | Województwo Dolnośląskie | Alfabetyczny indeks stacji | Mapa serwisu | 248 |

Liczba gości na stronie Strzegom od 30 kwietnia 2008: 6841
Data i czas poprzedniego wejścia: 16 maja 2024 / 04:16
Średnia wejść dziennie: 1.17

Wpis do bazy MySQL: 30 kwietnia 2008
Ostatnia modyfikacja strony: 7 lutego 2023
2004 - 2024
© Paweł Niedomagała
All rights reserved.
Czas generowania strony: 0.01 sek