Krobica

Krobsdorfprzedwojenna niemiecka nazwa stacji

 Stan aktualności zdjęć i większości opisów na stronie - rok 2007   Obiekt położony na wysokości 410 m n.p.m. 

min 278 1.jpgNajwiększa budowla inżynieryjna na całej trasie Gryfów Śląski - Świeradów Nadleśnictwo: kratownicowy most nad Kwisą i jednocześnie wiadukt (prawe skrajne przęsło) nad drogą nr 361 z Mirska przez Świeradów do Szklarskiej Poręby położony kilkaset metrów na południe od stacji Krobica. Kiedyś tuż przed mostem (po prawej stronie) kończyła się kryta rampa kolejowa służąca pobliskiej, zlikwidowanej już fabryce płyt pilśniowych.
Widok od północy: w lewo - za Kwisą - tor do Świeradowa Zdroju, w prawo - tor do Mirska. I proszę nie mieć złudzeń - na tej drodze tylko chwilowo nie przejeżdża żaden samochód.
min 278 2.jpgTen sam obiekt - widok od południa. Niestety - wejść na most nie sposób, wszędzie są płoty i siatki. Zupełnie tak, jakby cała budowla została już sprywatyzowana...
Linki zewnętrzne
  1. Przystanek Krobica ❋  Ogólnopolska Baza Kolejowa
  2. Przystanek Krobica ❋  Koleje Dolnego Śląska
  3. Przystanek Krobica ❋  Atlas Kolejowy Polski
  4. Przystanek Krobica ❋  Kolej na Dolnym Śląsku
Linki do informacji i zdjęć dotyczących linii Gryfów Śląski - Mirsk - Świeradów Zdrój - Świeradów Nadleśnictwo znajdują się na stronie stacji Mirsk.
Od momentu reaktywacji ruchu pasażerskiego na linii Gryfów Śląski - Świeradów Zdrój 10 grudnia 2023 roku nazwę Krobica zastąpiła nazwa Orłowice.
ROZKŁAD JAZDY

Krobica

tablica odjazdów
tablica przyjazdów

Strona główna | Okolice Jeleniej Góry i Liberca | Województwo Dolnośląskie | Alfabetyczny indeks stacji | Mapa serwisu | 278 |

Liczba gości na stronie Krobica od 13 sierpnia 2007: 6184
Data i czas poprzedniego wejścia: 20 czerwca 2024 / 22:50
Średnia wejść dziennie: 1.01

Wpis do bazy MySQL: 13 sierpnia 2007
Ostatnia modyfikacja strony: 12 grudnia 2023
2004 - 2024
© Paweł Niedomagała
All rights reserved.
Czas generowania strony: 0.007 sek