Mścice
Ms

Güdenhagenprzedwojenna niemiecka nazwa stacji

 Mścice - stacja oddana do użytku w roku 1899  ❋  KPEV - Königlich Preußischen Eisenbahn - Verwaltung / Królewski Pruski Zarząd Kolei

 Stan aktualności zdjęć i większości opisów na stronie - rok 2022   Obiekt położony na wysokości 17 m n.p.m. 

W oficjalnej literaturze tematu jest to obecnie peron 1. Ponieważ chatka która kiedyś była mini budynkiem dworca już nie istnieje, mamy tu teraz małą wiatę dla podróżnych. W sezonie letnim na oczekiwanie na przesiadkę wystarcza. Ujęcie w kierunku wschodnim - wyjazd do Koszalina.
Podobne ujęcia - po lewej nastawnia "Ms" obsługująca ruch na całej stacji oraz dwa (z czterech) semaforów wyjazdowych w stronę Koszalina: B i C.
Ogólne spojrzenie na stację z peronu 1 od strony wschodniej. Kiedyś to peron prawy był peronem 1 ale obecnie - pomimo żółtej linii ostrzegawczej - pełni tylko miejsce zbiórek dla oczekujących pasażerów. Taki peron 0.
Ujęcie w kierunku zachodnim - wyjazdy do Kołobrzegu (na wprost) oraz do Mielna Koszalińskiego (w połowie stacji ostre odbicie w prawo na północ).
Po prawej semafor wyjazdowo - drogowskazowy G. Lekko przed nami widać odbicie linii do Mielna. Do tego miejsca tor 3 jest torem 3a który za rozjazdami zamienia się w tor 3b. Obecnie w kierunku Mielna (po reaktywacji ruchu do tego nadmorskiego kurortu w roku 2008) można wyjechać tylko z toru dodatkowego 3a. Wcześniej istniała taka możliwość także z toru zasadniczego 1, ale jest ona nieaktualna z uwagi na likwidację jednego rozjazdu zwyczajnego i jednego krzyżowego. I jakoś nikt nie pęka.
Ogólne spojrzenie na stację od strony zachodniej.
Zdemolowany budynek przy peronie 0 to po części dawny magazyn z rampą (prowadzi do niego krótki tor 5) a po części dawna nadbudowana nastawnia (wnioskuję to po szczegółach architektonicznych). Jeszcze dalej znajduje się nieczynny i równie paskudny pod względem wizualnym dworcowe WC. Stało na środku peronu. Całość taka sobie...
Umówiliśmy się że jest to peron 0 więc z niego ujęcie na nastawnię "Ms" i wyjazd do Koszalina. Także w tę stronę (a później w prawo) odchodzi bocznica Przedsiębiorstwa Zbożowo - Młynarskiego "PZZ" w Stoisławiu z potężnym, widocznym z daleka elewatorem.
A teraz popołudniowy ruch na stacji. Na początek szynobus SA 103 - 009 (produkcja PESA Bydgoszcz S.A.) jako pociąg Polregio relacji Koszalin - Mielno Koszalińskie.
Od strony Kołobrzegu wjeżdża na stację drugi skład Polregio. Jest to zestaw EN 63 - 048 w malowaniu okolicznościowym - 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki. Pociąg jedzie w relacji Kołobrzeg - Koszalin - Słupsk.
Jest 15:52 - Polregio do Słupska rusza w dalszą drogę.
Linki zewnętrzne
  1. Stacja Mścice ❋  Ogólnopolska Baza Kolejowa
  2. Stacja Mścice ❋  Baza Danych Kolejowych
  3. Stacja Mścice ❋  Atlas Kolejowy Polski
Linki do informacji i zdjęć dotyczących linii Koszalin - Kołobrzeg znajdują się na stronie stacji Koszalin.
Lata likwidacji pasażerskiej komunikacji kolejowej na liniach wychodzących ze stacji MŚCICE
1994 ---> MIELNO KOSZALIŃSKIE
Lata wznowienia pasażerskiej komunikacji kolejowej na liniach wychodzących ze stacji MŚCICE
2008 ---> MIELNO KOSZALIŃSKIE
ROZKŁAD JAZDY

Mścice

tablica odjazdów
tablica przyjazdów

Strona główna | Pomorze Środkowe | Województwo Zachodniopomorskie | Alfabetyczny indeks stacji | Mapa serwisu | 821 |

Liczba gości na stronie Mścice od 5 kwietnia 2024: 152
Data i czas poprzedniego wejścia: 20 czerwca 2024 / 15:58
Średnia wejść dziennie: 1.95

Wpis do bazy MySQL: 5 kwietnia 2024
Ostatnia modyfikacja strony: 5 maja 2024
2004 - 2024
© Paweł Niedomagała
All rights reserved.
Czas generowania strony: 0.002 sek